Najnovšie recenzie zo sekcie Kamery do auta

Mio MiVue J85 WIFI

Mio MiVue J85 WIFI

Anonym Anonym

Pridané: 20. februára 2024

• Plus je zadná kamera a prkovací mód
  • Po roku som zistil, že nahrávanie na SD kartu nie je kontinuálne, ale medzi jednotlivými záznamami je cca 1min. "okno". Je to mrzuté hlavne vtedy ked sa v tom okne stane niečo dôležité - na čo som v podstate aj doplatil :/
  • Momentálne kamera nevie spolahlivo komunikovať s aplikáciou a záaznamy sú prázdne :( Pozorujem, vypadávanie spojenia, nekonečné načitanie GPS... Možno nejaká zlá aktualizácia. Skôr to ale vidím na skončenie podpory pre túto kameru zo strany výrobcu.
  • Kamera sa stáva nepoužiteľnou. Neviem či je to soft, alebo iná závada, každopádne považujem túto kameru za nespoľahlivú

Užívateľská skúsenosť je zlá - kamera je nespoľahlivá a komunikácia s aplikáciou je tragická. Ako "black box" je nepoužiteľná. Záznam nie je spoľahlivý.

70Mai Dash Cam M300

70Mai Dash Cam M300

Pridané: 20. februára 2024

(naposledy upravené 17. marca 2024)

• Rozmery
  • Relativne rychly prenos cez wifi
  • Spracovanie
  • Kvalita videa je dost biedna

Zial kameru nemozem odporucit, lebo udajne 2K video vyzera ako 720p. SPZ oproti iduceho auta aboslutne necitatelne. Kvalita videa v noci je tragicka. Kupil som si v podobnom dizajne Mio J30 a kvalita videa je uplne inde.

Garmin Dash Cam 57

Pridané: 15. februára 2024

som spokojný

• ostre video

Reakcia značky Niceboy

Děkujeme za hodnocení a doporučení autokamery Niceboy PILOT S10 Rear Cam. Pěkný den, Niceboy

• Pekné 4K video
  • Pevný držiak
  • Jednoduché ovládanie
  • Dlhý napájací kábel
  • Zadná kamera

Reakcia značky Niceboy

Děkujeme za hodnocení a doporučení autokamery Niceboy PILOT S10 Radar 4K. Pěkný den, Niceboy

Nextbase 522GW

Nextbase 522GW

Overený zákazník Datacomp.sk Ján

Zakúpený v Datacomp.sk

• automatické zapnutie
  • GPS
  • silný magnetický držiak
  • zabudovaný nastaviteľný polarizačný filter

Je to moja prvá autokamera tak ju neviem porovnať s inými modelmi, preto berte toto hodnotenie ako subjektívne. Spracovanie materiálov kamery na pohľad kvalitné. Pozeral som nahraté videá - kvalita obrazu oveľa lepšia ako som čakal, ale čitateľnosť EČV a rôznych nápisov je veľmi slabá. Neviem či to má súvis s clonovým číslom, ktoré je nižšie ako pri iných kamerách a EČV sú dosť reflexné. Skúšal som to na 2K rozlíšenie a na FULL HD, na FULL HD sa mi zdala čitateľnosť EČV lepšia, ale je to také subjektívne, čakal som, že to bude naopak. Návod ku kamere nie je vytlačený, ale si ho stiahnete cez priložený QR kód. Ovládanie hlasom nie je podporované v SR. Pozor na špecifikáciu použitej pamäťovej karty, nemusí byť nextbase, ale musí byť (trieda 10, U1, minimálne 48 / Mbps). Použil som Samsung SDXC 128GB MB-MD128SB/WW a funguje bez problémov. Celkovo kameru odporúčam.

LAMAX C9

LAMAX C9

Pridané: 12. februára 2024

Zakúpený v Alza.sk

Nehlási radary a nehlási prekročenú rýchlosť.

DOD RC500S

DOD RC500S

Peter Peter

Pridané: 8. februára 2024

• Kameru mám namontovanú vo vozidle 4 roky. Som s ňou nadmieru spokojný. Kvalita videa prednej aj zadnej kamery vynikajúca.
  • ...

Odporúčam

Overený zákazník Penta SK s.r.o. herky

Pridané: 7. februára 2024

Zakúpený v Penta SK s.r.o.

Ešte som nestihol vyskúšať, takže neviem hodnotiť

Pridané: 6. februára 2024

• Jednoduchá inštalácia, na zadnú kameru dobry obraz

Pridané: 31. januára 2024

• pekny obraz z kamery, možnosť pripojenia zadnej kamery

70Mai Dash Cam Pro Plus

70Mai Dash Cam Pro Plus

Overený zákazník SUNNYSOFT.sk Eugen

Pridané: 26. januára 2024

(naposledy upravené 26. januára 2024)

• Kvalita
Carlinkit Tbox AR Smart Dash Cam

Carlinkit Tbox AR Smart Dash Cam

Overený zákazník SUNNYSOFT.sk Radomír

Pridané: 24. januára 2024

Zakúpený v SUNNYSOFT.sk

• Kamera má veľmi zlé rozlíšenie
  • Kamera sa spustí až niekoľko minút po zapnutí
  • V kamerových záznamoch vznikajú časové diery - video záznam proste neexistuje
  • Po nastavení automatického spúšťania permanentného hotspotu sa po vypnutí zariadenia wifi hotspot nespúšťa, treba to robiť vždy ručne - je to otravné

Samotný Carlinkit box je vcelku fajn. Mám originálne rádio a toto zariadenie mi vie rozšíriť jeho možnosti. Je to ale prakticky nepoužiteľné ako kamera. U tohto výrobku zo záznamu videa (ak tam vôbec nejaké nahrá) nevidíte prečítať ŠPZ auta, ktoré je pred vami 8m. Strašná kvalita. Existujú podrobné recenzie na YT, ktoré som žiaľ pred kúpou nečítal. Neodporúčam tento výrobok. Radšej zvlášť Carlinkit box a zvlášť kameru.

70Mai Dash Cam A810 4K

70Mai Dash Cam A810 4K

Overený zákazník SUNNYSOFT.sk Radomír

Pridané: 24. januára 2024

• Slušná kvalita zaznamenávaného videa
  • Motion detektor v parkovacom režime aj s najvyššou citlivosťou zdetekuje nanajvýš pohyb slona a aj to za denného svetla, lebo kamera nemá prísvit
  • Napájací kábel na parkovací mód nie je súčasťou. Po dokúpení sa celková vysoká cena výrobku ešte viac predraží
Garmin BC 40

Garmin BC 40

Overený zákazník EDIS Overený zákazník

Pridané: 23. januára 2024

(naposledy upravené 24. januára 2024)

Zakúpený v EDIS

• Máte prehľad pri cuvani
Mio MiVue 886

Mio MiVue 886

Wergimo Wergimo

Pridané: 19. januára 2024

(naposledy upravené 9. februára 2024)

• má 2K záznam pri 60fps (1440p)
  • veľmi slušná kvalita obrazu
  • po zastavení obrazu dobre čitateľné detaily
  • akurátny uhol šírky snímania
  • jednoduché a stabilné uchytenie
  • oproti lacným čínskym lepšia čistota záznamu a svetelnosť

Najzaujímavejšie na tejto kamere je práve záznam 2K pri 60FPS. Má dostatočné rozlíšenie a rýchlosť snímkovania pre zachytenie detailov a ŠPZ aj za jazdy. Spĺňa všetky nároky pre kamerový záznam, ktorý sa dá v prípade kolízie či svedectva aj použiť. Na toto vyhovuje aj Mio 818.
Pri porovnaní predošlej kamery s rozlíšením fullHD 1080p/60fps z Aliexpresu za 40-50€, má táto kvalitnejší snímač a optiku. Vidno to na zázname v jeho čistote a svetelnosti. V noci určite.
Dátový tok pri zápise na kartu v režime 2K, t.j. 1440p / 60fps, je cca 37kB za sekundu. Záznam o dĺžke 2 minúty má cca 600MB-700MB a teda spolu sa pri tomto rozlíšení na 128GB kartu (resp. 85GB lebo zvyšok do 128GB má autokamera MIO MiVue 886 vyhradených na núdzové nahrávanie a fotky), zmestí 4-5h záznamu. Staršie premazáva.
Ak chce mať niekto uchovaných viac hodín záznamu, odporúčam SDXC kartu 256GB alebo až 512GB (vraj funguje), triedy V30 minimálne. Ak má karta uvedený reálny zápis viac ako 40kB/s, tak je to istota, že šlapať bude. Ja mám konkrétne Samsung EVO plus 128GB V30, biela, a zapisovať stíha bez sekania.
Trochu problemtické je napájanie zo zapaľovača, lebo niektoré autá ho majú na blbom mieste a nedá sa pekne schovať kábel. Passat má zapaľovač skoro až pod lakťom pri opierke... zle. Po kúpe 3m USB kábla s USB mini konektorom a myšlienkou zapojiť ho priamo do samostatného USB konektora, ktorý mám bližšie ku kamere pod prístrojovkou, pre napájanie kamery nefungovalo. Je určený len pre dátové spojenie a nedodáva potrebnú "súvislú šťavu" kamere, takže sa opakovane vypína a zapína.
Vyriešil som to za pár EUR nabíjačom do zapaľovača s dvomi USB výstupmi: jedným USB-A pre dokúpený USB-A na USB-mini kábel, ktorým som nahradil pribalený kábel s napevno vstavaným nabíjačom do zapaľovania. A druhý výstup napr. USB-C pre nabíjanie mobilu. A snáď nejak ten kábel "zapravím" do plastov a tapacíru až ku kamere.

S kamerou teda maximálna spokojnosť. Stačila by mi vlastne aj Mio 818, keďže využívam 2k záznam pri 60fps a nie 4K pri 30fps. Ale kto chce mať 4k záznam, tak len túto.

DETAIL: keby bola možnosť nasadenia polarizačného filtra na optiku kamery, bol by obraz dokonalý. Takto sú na niektorých miestach odlesky a odrazy prístrojovky zvnútra predného skla. Ak bude mať niekto bledú prístrojovku, asi ich bude viac, ale to pri akejkoľvek kamere.

Reakcia značky Mio

Dobrý deň, ďakujeme za spätnú väzbu,
ad microSD karta - neodporúčame používať Samsung EVO plus (najmä v modrom prevedení), pretože skôr či neskôr začne generovať chyby a nebude správne nahrávať videá. Skúste radšej variant Samsung Endurance do 128 GB alebo Kingston (high) Endurance do 256 GB.
ad USB hub - toto nemusí byť správny prístup, pretože hub nemusí mať dobrú elektronickú ochranu, potom sa stane, že pri štartovaní auta kameru časom zničíte. Na to existuje inteligentná nabíjačka s mnohými funkciami a výhodami, Mio MiVue SmartBox, pozri napr. návod na bit.ly/YT-SM3
Ak by ste na začiatku alebo v priebehu používania mali akékoľvek otázky, položte ich tu v Heureka Poradni, alebo môžete kontaktovať našu zákaznícku podporu na FACEBOOK stránkach Mio Česká republika a Slovensko, stačí nám napísať priamo do správy a prípadne vložiť fotografie, screenshoty a videá.
Ďakujeme, tím MIO

• Dobre rozlíšenie displeja
Nextbase 322GW

Nextbase 322GW

Pridané: 16. januára 2024

• Veľmi rýchle odoberanie a opätovné prichytenie kamery k magnetickému držiaku - kamera ani raz z držiaku nespadla, sila magnetu je adekvátna hmotnosti kamery.
  • Skvelý, rýchly, dobre čitateľný dotykový displej
  • Kamera sa po umiestnenia do držiaka samá zapne a hneď nahráva, nie je potrebné na nej nič stláčať
  • Nahrávanie v slučkách
  • Jednoduché a prehľadné menu
  • Nalepovací a prísavný držiak kamery je už v balení
  • Kvalita spracovania

Pred touto kamerou som vlastnil vyše 5 rokov Truecam A5, ktorá bola porovnateľná ako nastaveniami tak rýchlou montážou a následným uvedením do činnosti.
TrueCam A5 odišla kvôli batérii, keďže som kameru nechával v aute v zime aj v lete - rovnako tak aj Nextbase má v sebe integrovanú batériu, preto som nad ňou váhal. Batéria v kamere už dnes nemá zmysel, každý má mobil a vie urobiť prípadne fotografie s ním. V budúcnosti sú s batériou iba problémy - pracovať s kamerou sa dá priamo v aute, kde je napájaná z držiaka alebo doma, kde ju viete napájať cez USB kábel.
Kvalita videa - Používam formát fullHD 60fps. Je to lepšie ako 30fps, keďže máte k dispozícii viac snímkov (framov) za sekundu. Avšak ak idete napr. 90 km/h mimo obec a obehne vás vozidlo vyššou rýchlosťou, tak kamera nie je schopná čitateľne zaznamenať ŠPZ. Čitateľné ŠPZ je vidno v meste na semaforoch, prípadne pri pomalej jazde. Rovnako je to aj s detailami - tie sú najviac viditeľné pri pomalej jazde v meste.
Video je širokouhlé, takže pekne vidieť celú šírku cesty aj krajnicu.
Čo sa týka záznamu v noci - ten je neporovnateľne lepší ako pri Truecam A5. Ostro vidno všetko, čo osvetľujú svetlá auta - teda cestu aj krajnicu - je tam iba mierny šum v porovnaní s A5, kde nebolo rozpoznateľné takmer nič.
Predajca - Kupované v NAY:
Kamera bola raz reklamovaná. Odišiel na nej napájací 12V adaptér po 3 mesiacoch každodenného používania. Ten bol v NAY vymenený v rámci záruky do 8 dní.
Samotná kamera je výborne spracovaná, ani po 11 mesiacoch každodenného používania na nej a ani na držiaku nič nevŕzga. Na A5 som už musel držiak spevňovať silikónom, aby sa nekrútil a nevydával za jazdy rôzne otravné zvuky.
Používam kartu Sandisk 128 GB Extreme A2 UHS-I V30 (bez problémov s ňou kamera spolupracuje). V prípade zaplnenia SD karty sa záznamy opätovne premazávajú, pokiaľ ich nezamknete.
Menu je rýchle, prehľadné a v návode sú veľmi podrobne vysvetlené všetky funkcie. Stačí si sadnúť za PC, kameru pripojiť cez USB a môžete ju v pohodlí domova nastavovať aj s manuálom na monitore.

Mierne nedostatky:
- kamera sa v lete dosť prehrieva. Nemá to žiadny vplyv na kvalitu videa ani na rýchlosť kamery, ale po zložení z držiaka je čip tak horúci, že sa na ňom nedá udržať ani prst. V zime tento problém nie je. Uvidím, či to nebudem mať vplyv na celkovú životnosť.
- prísavka pri vysokých vonkajších teplotách samá asi po týždni odpadne zo skla a to bez ohľadu, či je kamera v držiaku alebo nie. Počas jazdy je to dosť nepríjemné. Ten istý problém bol aj s prísavkovým držiakom od Truecam pri A5. Preto odporúčam lepiť držiak nálepkou na sklo

Do budúcna by som určite išiel do 4K rozlíšenia.
Pri náhrade za pokazenú Truecam A5 som prešiel recenzie takmer všetkých kamier na trhu a práve táto Nextbase 322GW mi vyšla ako najlepšia voľba. Požadoval som rýchle odoberanie a nasadenie kamery, kvalitný obraz za dňa aj v večer, fullHD 60 fps, jednoduché a prehľadné menu.

Zobrazujem 21 - 40 zo 500 recenzií 1 [ 2 ] 3 4 5...25