Nextbase 522GW

TOP 47 v kategórii Kamery do auta

Nextbase 522GW

Produkt roku 2021 - Víťaz
Autokamera nahráva zábery z predného skla vo vysokom rozlíšení, so širokým záberom a detailmi. Má dotykový displej, Wi-Fi, GPS, Bluetooth, parkovací režim, polarizačný filter...
Garantovaný nákup z Extreme Computers

Na sklade • Viac variantovZdarma98 % • 11 961 recenziíShop roka 2022 - VíťazĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3,5 €90 % • 8 163 recenziíĎalšie informácie
Info v obchode2,9 €91 % • 186 824 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant4,9 €99 % • 3 491 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • Viac variantov2,9 €4 neoverené recenzieĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variantZdarma96 % • 580 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3,9 €98 % • 3 428 recenziíShop roka 2022 - FinalistaĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant5,2 €92 % • 3 942 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma97 % • 696 recenziíĎalšie informácie
Info v obchode3,7 €100 % • 1 958 recenziíĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variant3,9 €100 % • 4 171 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma97 % • 1 299 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant4 €98 % • 495 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3,49 €90 % • 379 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant4,9 €3 831 neoverených recenziíĎalšie informácie

V dnešnej dobe nikdy neviete, čo sa počas jazdy autom môže prihodiť. Preto je záznamová kamera do auta viac ako praktická. Nahráva zábery z predného skla v maximálnom rozlíšení, so širokým záberom a mnohými detailmi. Má polarizačný objektív proti odleskom a hlasové ovládanie Alexa Voice Control. Môžete sa tešiť na veľa užitočných funkcií, ako je inteligentný parkovací režim, ktorý automaticky detekuje akýkoľvek náraz, alebo drobný pohyb vášho auta. Ďalšou funkciou je Wi-Fi, ktoré umožní sťahovanie a zdieľanie záberov so smartphonom alebo tabletom pomocou QuickLink Wi-Fi a aplikácie MyNextbase Connect. Určite uvítate Bluetooth, vhodný pre automatické odosielanie záznamov z havárie priamo do vášho telefónu. Nechýba ani GPS pre záznam presných údajov o rýchlosti a polohe pomocou Google Maps.

Integrovaný polarizačný filter

Polarizačný filter obmedzí nepríjemné oslnenie a nežiaduce odrazy z čelného skla. Kamera má otočný rámček upevnený na magnetickom držiaku, takže si vo svojom aute môžete nastaviť objektív presne tak, ako potrebujete.

Rozlíšenie videa

• automatické zapnutie
    • GPS
    • silný magnetický držiak
    • zabudovaný nastaviteľný polarizačný filter

Je to moja prvá autokamera tak ju neviem porovnať s inými modelmi, preto berte toto hodnotenie ako subjektívne. Spracovanie materiálov kamery na pohľad kvalitné. Pozeral som nahraté videá - kvalita obrazu oveľa lepšia ako som čakal, ale čitateľnosť EČV a rôznych nápisov je veľmi slabá. Neviem či to má súvis s clonovým číslom, ktoré je nižšie ako pri iných kamerách a EČV sú dosť reflexné. Skúšal som to na 2K rozlíšenie a na FULL HD, na FULL HD sa mi zdala čitateľnosť EČV lepšia, ale je to také subjektívne, čakal som, že to bude naopak. Návod ku kamere nie je vytlačený, ale si ho stiahnete cez priložený QR kód. Ovládanie hlasom nie je podporované v SR. Pozor na špecifikáciu použitej pamäťovej karty, nemusí byť nextbase, ale musí byť (trieda 10, U1, minimálne 48 / Mbps). Použil som Samsung SDXC 128GB MB-MD128SB/WW a funguje bez problémov. Celkovo kameru odporúčam.

• vela moznosti nastavenia v menu
    • pohodlna praca so softverom v PC
    • vyborna kamera, ziadne zavazne chyby nema
    • 2k rozlisenie len v rezime prednej kamery, pri zapojeni zadnej zvladne len 1080p
    • ECV vozidiel vo vyssich rychlostiach pri 1080p zle citatelne
    • PC softver nezvlada konverziu po pridani grafickych prvkov
    • Nezvlada kazdu SD kartu, treba class 10, typ U3, ale od Nextbase nemusi byt, s tym treba ratat pri nakupe
  • , zakúpené v K24.sk

• šetrič obrazovky ukazuje rýchlosť
    • zabudovaný CPL filter
    • kamerka je háklivá na iné pamäťové karty ako Nextbase
    • v balení nebol prísavný držiak, iba nalepovací

Kamerka je používaná dennodenne v dodávke a to 12-13 hodín prevažne v noci, takže dostáva poriadny záhul. Je kvalitne spracovaná, efektné je svietiace logo Nextbase, ktoré sa pri stlačení alebo spustení G-senzora zafarbí na červeno. Magnetický držiak je pevný, kamerka sa ani nehne, pri odnímaní si treba nájsť určitý grif, potom to ide veľmi ľahko. Nemá zbytočné funkcie, ale to čo má robiť robí spoľahlivo. Mám ako šetrič obrazovky nastavenú rýchlosť, je to presnejšie ako tachometer, ktorý ukazuje viac. G-senzor funguje správne, nespúšťa sa pri každej nerovnosti. Stiahnuté zábery sú OK, používam FullHD, pri zhoršených svetelných podmienkach a v noci však zázraky nečakajte. Pomocou MyNextbase Playera sa dajú videá upravovať. Treba si dať pozor na pamäťové karty, skúšal som Kingston 128GB s presne takými parametrami ako má karta Nextbase, ale nefungovala mi. Kamerka zatiaľ funguje ako má, po aktualizácii sa objavila v menu aj slovenčina. Rozhodoval som sa medzi 622GW, tá má síce 4K a stabilizáciu obrazu, no nahrávanie v 4K zaberá príliš miesta a potrebuje dobré svetelné podmienky, je o 100€ drahšia, nemyslím si, že to stojí za to. 522GW môžem odporučiť.

Rozlíšenie videa

Ocenenie

Produkt roku 2021 - Víťaz
Produkt roku 2020 - Víťaz

HD IPS dotyková obrazovka

Dostatočne veľká dotyková obrazovka HD IPS vám sprostredkuje maximálny užívateľský komfort. Voľba z menu, prehrávanie alebo zdieľanie súborov bude jednoduchšie a prehľadnejšie, než kedykoľvek predtým.
HD IPS dotyková obrazovka

Kvalitný HD záznam

Vašej novej kamere počas jazdy neunikne žiadny detail, môžete sa spoľahnúť. Kamera sa pýši ohromujúcim rozlíšením, vylepšenou sklenenou šošovkou pre zachytenie ešte viac detailov, vrátane poznávacích a dopravných značiek. Pre tieto účely je k tomuto modelu najvhodnejšia SD karta určená práve pre použitie s Dash Cam.
Kvalitný HD záznam

Núdzové SOS

Určite oceníte vedomie, že prístroj v prípade dopravnej nehody a vašej dlhšej nečinnosti, môže upozorniť pohotovostné služby na miesto, kde sa práve nachádzate. Ak ste zodpovední, vopred si môžete uložiť dôležité lekárske dáta, ako napr. krvnú skupinu, prípadné alergie, zdravotné anamnézy a pod.
Núdzové SOS

Na sklade • Viac variantov2,9 €613 recenziíĎalšie informácie

Autokamera Nextbase 522GW s Quad HD 1440p záznamom, 3” dotykovým displejom, GPS, WiFi, G-senzorom, inteligentným parkovacím režimom, polarizačným filtrom a možnosťou pripojenia zadnej kamery do auta.

Najlepšia autokamera od výrobcu Nextbase je model 522GW. Je vybavená kvalitným 1440p QUAD HD rozlíšením, GPS, WiFI, 3“ dotykovým displejom, širokouhlým objektívom, parkovacím režimom, polarizačným filtrom, jedinečným magnetickým držiakom Click and Go, možnosťou pripojenia modulu zadnej kamery a ďalšími užitočnými funkciami. Ponúka štýlový vzhľad a prémiové spracovanie spojené so špičkovým záznamom videa.

Dokumenty

• pohodlna praca so softverom v PC
    • vyborna kamera, ziadne zavazne chyby nema
    • ECV vozidiel vo vyssich rychlostiach pri 1080p zle citatelne
    • PC softver nezvlada konverziu po pridani grafickych prvkov
  • Víťaz súťaže ProduktRoku 2021, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov.

Zobraziť celú recenziu na www.produktroku.sk

• Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť:

• , zakúpené v K24.sk

• v balení nebol prísavný držiak, iba nalepovací

• , zakúpené v YourGames.cz

• design
    • magnetické uchytenie
    • katastrofálne nočné videá, prepálené a nečitateľné značky
    • vysoký nepomer cena/výkon
    • nefunkčný vypínač
    • v zásielke chýbala faktúra alebo akýkoľvek doklad potrebný na záruku a na zaúčtovanie

Za danú cenu kúpite inú o dve troedy lepšiu kameru.

• , zakúpené v MUZIKER.sk

super kamera

• Dokonalý záber. Predtým som vlastnil Nexbase 322Gw.
    • Môžem ho ľahko spárovať s telefónom. Kartu SD je potrebné zakúpiť samostatne.
    • Nahrávka je krištáľovo čistá a kvalitná.

Je to dokonalý záznam!

• Bluetooth i Direct Wi-Fi pro komunikaci mobilu s kamerou.
    • Poměrně snadné nastavení přímo na displeji kamery (angličtina v menu mi nevadí), v češtině se dá prostřednictvím aplikace v mobilu
    • Kromě nalepovacího držáku i varianta s přísavkou.
    • Kabel délky 4m mi při instalaci vyhovoval, navíc bylo cca 20 cm (tahal jsem pro snadnější zakrytí záměrně delší trasou)
    • Možnost nastavení vlastní SPZ, jde ve videu vidět dole s časem rychlostí a GPS pozicí
    • Kulový kloub (nejen sklápění nahoru a dolů, nýbrž i natočení vlevo a vpravo), při otřesech drží kameru dostatečně pevně v nastaveném směru, magnet je rovněž víc než potřebně silný.

Dlouhodobě jsem uvažoval o kameře, ale nějak nebyl čas až teď při lockdownu jsem se do toho ponořil hlouběji. Vybíral jsem mezi několika modely a nechtěl jsem jít tou úplně nejlevnější cestou. Komunikace skrze WiFi je oproti o něco levnějším kamerám funkcí navíc. Češtinu jsem v nastavení na displeji kamery nenašel, ale přesto si poradil. Zatím jsem se rozhodl fungovat s přísavkou, lepení možná v budoucnu, ale držák musím celkově pochválit. V popisu by mohly být uvedeny i další parametry paměťové karty (třída rychlosti zápisu / čtení), ale to neudává ani popis jiných vybraných výrobků. Bylo tam psáno že při používání i zadní kamery alespoň U3. Po přečtení návodu jsem teprve objednával tu správnou kartu na první dobrou.

• , zakúpené v sportovekamery.eu

S autokamerou som spokojný. Keď budem kupovať ďalšiu, tak určite Nextbase.

• zrnité natáčanie
    • softvér sa neustále blokuje
    • dotykový displej reaguje s oneskorením alebo vôbec
    • citeľne chýba slovenský jazyk

Tešil som sa na kvalitný záznam a dotykový displej, vzhľad kamery som neriešil. Čo sa však nestalo - nepríjemné prekvapenie v podobe nekvalitne spracovaného dotykového displeja, ktorý nereagoval alebo s veľkým oneskorením, plasty kamery vyložene smrdely na celé auto, o zrnitosti a nekvalite videonahrávky ani nehovoriac. Nemôžem vôbec odporučiť, neviem čo. Nápad možno dobrý, ale to spracovanie ... jednoducho to nie je kvalitná Značka AKO iné. Nabudúce si kúpim niečo drahšieho