LAMAX Drive C5 DUAL

• výzor ako zrkadlo
    • monitorovanie diania vpredu i vzadu
    • možnosť vypnutia lcd displeja
    • kvalita záznamu

Kamera splnila očakávania, do auta sa inštalovala naozaj bezproblémovo. Môžem odporúčať.

• , zakúpené v FaxCOPY

• nenápadné umiestnenie
    • 2 kamery
    • neprekáža vo výhľade cez čelné sklo
    • nie je potrebné hľadať miesto na monitor

odporúčam namontovať si spätné zrkadlo na pôvodné spätné zrkadlo a skúsiť prehrať nahrávku, či vo výhľade neprekáža napr. dažďový senzor umiestnený pred spätným zrkadlom

G-senzor
Podporované pamäťové karty
Micro SD

AUTOKAMERA V SPÄTNOM ZRKADLE
LAMAX DRIVE C5 Dual

Duálna kamera je perfektným riešením pre vodičov, ktorí chcú mať neustále zaznamenávané dianie na ceste. Nie vždy dokážeme včas zareagovať na nečakanú situáciu. S kamerou LAMAX DRIVE C5 Dual budete mať uchovaný videozáznam, ktorý poslúži poisťovni k tomu, aby vylúčili Vaše zavinenie.

Kameru LAMAX DRIVE C5 Dual pripnete pomocou priložených úchytov k spätnému zrkadlu. Vďaka tomu, že ako klasické spätné zrkadlo vyzerá, môžete ju nechať bez obáv v aute, nestáva sa lákadlom pre zlodejov ako bežná kamera do auta. Preberá taktiež funkciu zrkadla a dokáže i monitorovať situáciu za autom. Prekvapia Vás rozsiahle možnosti využitia.

Kvalitné zábery vo Full HD

Priestor pred vaším vozidlom je monitorovaný prednou kamerou so širokým záberom 140° v interpolovanej kvalite záznamu Full HD. Vašimi očami vzadu sa stane zadná kamera, ktorá ponúka široký záber pri kvalite videa HD. Získate tak neustálu kontrolu nad vozovkou pred i za Vaším vozidlom.

Veľký displej a zrkadlo v jednom

LCD displej s veľkosťou 4,3 palca ponúkne prehľad o dianí na ceste pred či za Vami a to vo vysokom rozlíšení. Zníži riziko nehody Vašou vinou na úplné minimum. LCD displej sa nachádza v pravej časti zrkadla a neprekáža tak vodičovi vo výhľade. Menu je kompletne v českom jazyku a môžete sa tak spoľahnúť na jednoduché a intuitívne ovládanie. Kameru LAMAX DRIVE C5 Dual pripnete pomocou priložených úchytov k spätnému zrkadlu.

Pohodlné cúvanie so spätnou kamerou

Cúvanie je bezpochyby náročná vodičská zručnosť. Každý má iné priestorové vnímanie, ktoré naviac môže byť skreslené. Stačí malá chyba a máte minimálne poškrabaný lak. Tomu je však koniec. Na kamere jednoducho prepnete pohľad zo zadnej kamery a výrazne si tým cúvaní uľahčíte.

Parkovací mód

Parkovací mód sa stane Vašim veľmi užitočným pomocníkom. Akonáhle auto zaparkujete a vzdialite sa od neho, nemusíte sa obávať toho, že do Vás niekto iný narazí a Vy budete bez záznamu. Ak totiž dôjde k nárazu, kamera sa automaticky zapne a začne nahrávať.

Časová slučka

Časová slučka slúži pre nepretržité cyklické nahrávanie. Ak dôjde k zaplneniu pamäti, začnú sa najstaršie videá premazávať novými záznamami. Ak niektoré z nich však chcete uchovať, jednoducho ho zamknete pomocou funkcie pre uzamkýnanie videa/fotografie. Potom k zmazaniu súboru nedôjde.

G-Senzor

G-Senzor plní dôležitú úlohu. Napomáha kamere rozpoznať nehodu, kedy okamžite uzamkne video, aby nedošlo k premazaniu pomocou časovej slučky.

Detekcia pohybu

Najhorší možný scenár pre vodičov je ten, keď sa vráti k svojmu zaparkovanému autu a zistí, že je nabúrané. Po vinníkovi samozrejme niet stopy. Ako tomu predísť? Kamera LAMAX DRIVE C5 Dual pomocou detekcie pohybu zaznamenáva videá i vo vašej neprítomnosti. Akonáhle bude zaregistrovaný pohyb v okolí vášho auta, začne kamera nahrávať. ŠPZ auta vinníka tak jednoducho predáte polícii.

Uzamknutie videa

Niektoré záznamy sú pre nás naozaj dôležité. Jednoducho môžete zamedziť ich zmazaniu pomocou časovej slučky. Akonáhle ich stlačením jedného tlačidla uzamknete, zostanú vám v archíve a sú proti zmazaniu chránené. Ak ich neskôr budete chcieť zmazať, stačí ich odomknúť a zmazať ručne.

Kvalitný nočný režim

Kamera do auta LAMAX DRIVE C5 Dual bola vyvinutá tak, aby zaznamenávala dianie na ceste vo vysokej kvalite za akýchkoľvek podmienok. Preto bola využitá optika so skvelou svetelnosťou. I v šere či noci získate zábery v maximálnej kvalite.

Tlačidlo vypínania zdroja

Kábel do autozapaľovača disponuje tlačidlom vypínania. Stačí ho len stlačiť a nabíjanie cez autozapaľovač sa zastaví. Inštalácia i samotné používanie je tak veľmi praktické.

Rýchle vypnutie LCD displeja

Stlačením jediného tlačidla zapnete alebo vypnete LCD displej. Je taktiež možné nastaviť automatické vypnutie, prípadne úsporný režim, ktorý sa zapne po uplynutí určitej doby.

Rýchle vypnutie zvuku

Kamera LAMAX DRIVE C5 Dual je vybavená kvalitným mikrofónom, ktorý zaznamenáva všetok zvuk. Nahrávania samozrejme môžete vypnúť stlačením tlačidla, napríklad v dobe telefonátu či rozhovoru, ktorý nahrávať nechcete.

Infra podsvietenie zadnej kamery

Zadná kamera pre vždy kvalitné zábery i v zhoršených svetelných podmienkach využíva infra podsvietenie. O dôkazový materiál tak proste neprídete.

2zákazníci neodporúčajú produkt

• nie je potrebné hľadať miesto na monitor

• Full HD
    • Dostatočne veľký LCD displej
    • Hodnoverný výzor

Kamera splnila očakávania. Kupovala som ju na radu priateľa, ktorý mi ju i do auta nainštaloval. Používanie je pre mňa bezproblémové. :)

• veľmi jednoduché používanie
    • dobrý návod
    • kamera v slovenčine
    • dobrý obraz

Dobrá kamera. Nainštalovať mi ju pomohol muž a odvtedy už všetko zvládam sama - i pre maximálneho antitechnika je kamera jednoducho pochopiteľná. Super, to som hlavne potrebovala. :)

• -cena zariadenia
    • -bral som ju hlavne kvôli nenápadnosti ako súčasť zrkadla a kvôli prídavnej zadnej kamere
    • -video cez deň celkom ujde
    • -displej videa je na pravej strane zrkadla, neruší výhľad dozadu.
    • -kamera nedokáže ísť bez problémov viac ako 24 hodín, t.z. že začne trhané video alebo zamrzne úplne. Dokonca veľakrát nejde kameru ani len vypnúť, musím odpojiť napájanie a počkať, kým sa vybije za cca 10 min.
    • -v menu nefunguje nastavenie času nahrávania -vždy po 1.min. sa stopne a začne točiť nanovo
    • -zadná kamera taktiež zasekáva a HD rozlíšenie je ako-tak použiteľné len za dobrých svetelných podmienok, v podvečer alebo v noci zabudnite
    • -kabel k zadnej kamere je krátky, v kombi aute mi trebalo nadpájať +1,5m.
    • -na zadnej kamere nie je pohybový senzor
    • -zrkadlo kamery je oveľa tmavšie a domodra oproti klasickému zrkadlu. Ak máte na zadnom skle aj tmavé fólie, výhľad dozadu je hlavne večer veľmi obmedzený.

Kupoval som kameru hlavne na základe väčšiny kladných recenzií používateľov, ale teraz neviem, čo si mám o nich myslieť. Kameru jednoznačne nedoporučujem!

• Dvojitá kamera
    • Dobrá kvalita záznamu
    • Skvelá cena
    • Dobré umiestnenie displeja
    • Výzor nerozoznateľný so spätným zrkadlom
    • So far všetko ok

Dobré kamery za dobrú cenu. Všetko bez problémov.

• pekný vzhľad
    • jednoduchá montáž
    • často sa pri naštartovaní vozidla nezapne (tak 1 z 5 štartov)
    • obraz zamŕza
    • slabšia kvalita záznamu oproti napr. TrueCam A3 - na zázname nemožno rozoznať EČV protiidúcich vozidiel
    • za zhoršených viditeľných podmienok zadná kamera nepoužiteľná
    • nedisponuje nočným videním napriek tomu, že to výrobca deklaruje

Produkt som si vybral, nakoľko som chcel prednú aj zadnú kameru a nechcel som ďalší prídavný displej. Riešenie LCD v zrkadle mi prišiel fajn. Spočiatku som bol s výrobkom spokojný, i keď oproti predchádzajúcej kamere bola kvalita záznamu o niečo nižšia. Navyše obraz začal sporadicky zamŕzať a hlavne pri ranných štartoch sa kamera automaticky nezapla - musel som ručne. S príchodom zimy, keď sa začali dni skracovať a tma prichádzala čoraz skôr, som zistil, že obraz zadnej kamery už pri menšom šere je vlastne nepoužiteľný. IR diódy na kamere nebolo možne aktivovať ani podľa postupu v návode. Preto som kameru vymontoval a odoslal na reklamáciu, že nefunguje infračervené podsvietenie. Po mesiaci mi prišla odpoveď, že reklamácia bola zamietnutá ako nedôvodná, nakoľko zariadenie touto funkciou nedisponuje - napriek tomu, že na stránke výrobku ako i v návode je toto uvedené. Písal som sťažnosť do spoločnosti LAMAX, dodnes bez odpovede. Budem to riešiť cez SOI ako zavádzanie zákazníka.

• , zakúpené v SHARK.sk

Áno

• 2 kamery za cenu jednej
    • kvalitný záznam
    • rýchla inštalácia
    • pohodlné ovládanie

Keď som kameru rozbalil, prekvapilo ma, ako vierohodne ako spätné zrkadlo vyzerá. Celá inštalácia prebehla vďaka manuálu viac než jednoducho a už si spokojne jazdím. Niet čo dodať, kvalita za dobrú cenu.