Gitup VIOFO A129 Duo GPS

GPS modul
Duálna autokamera
Na zrkadlo

• , zakúpené v isix.cz

• Spickovy obraz (nastavitelne od 4k/30FPS az po FHD/120FPS)
    • Bezkonkurencna cena (V tejto cenovej kategorii produkt nema konkurenciu. Na YT ho porovnavaju s produktami za 2-nasobnu cenu)
    • rychlejsie 5GHz wifi (konkurencia ma iba 2.4Ghz)
    • podpora aj zaznamu H.265 (myslim, ze je to skryta funkciaonalita - neuvedena v navode) ... default ma nastavene H.264
    • oproti vacsine konkurencie umoznuje vypnut vsetky napisy/informacie v obraze
    • neobsahuje ziadne hlupe zbytocnosti ako radary, sledovanie pruhov atd..., ktore by som aj tak vypinal. Tieto veci uz mam obsiahnute v infotainmente auta. Umoznuje vsetko co by dashcam v skutocnosti umoznovat mala ... popis je na nete, nebudem ho tu prepisovat cely
    • namiesto baterie (co ma vacsina konkurencie), ktora vo velkych horucavach/zimach trpi a casom sa odporuca ... tato kamera obsahuje kondenzator
    • podpora 256GB SD kariet
    • objektiv F1.8 - 130° (postacuje)
    • moznost dokupenia zadnej, alebo vnutornej kamery
    • G - senzor
    • parkovaci rezim
    • nema hlasove ovladanie (napr. na uzamknutie zaznamu) ... na uzamknutie je nutny tuk na tlacitko
    • upevnenie na elektrostaticku foliu dodavanu s produktom je na prd ... nedrzi to dobre, odporucam prilepit priamo na sklo
    • hruby napajaci kabel (co je aj vyhoda lebo je kvalitny ale aj nevyhoda pokial ho clovek chce skryt za tapacirung ... nie vsade to ide)
    • neumoznuje nastavit letny a zimny cas ... cize je nutne rucne prehadzovat casove pasmo

Hodnotim v skutocnosti tento produkt:
    VIOFO A129 PRO 4K + GPS - černá Pouze přední kamera
    + CPL filter
    (neviem preco mi ponuklo na hodnotenie to co som nekupil, ale podobny produkt od toho isteho vyrobcu)

Celkovo aj napriek nevyhodam o ktorych som z recenzii vedel do predu hodnotim produkt velmi kladne. V danej cenovej kategorii podla mna na nasom trhu nema konkurenciu.

• , zakúpené v isix.cz

• Lepky na oboch kamerách sú "slabé" , niektoré vozidlá majú predné aj zadné sklo mierne zahnuté. Kamera nedrží, treba pridať hrubšiu lepku.

• Wifi, dobrý obraz cez deň

• Typ HD rozlíšenia: Full HD
  • Rozlíšenie hlavného fotoaparátu: 1920 x 1080 px
  • Hlavný uhol záberu fotoaparátu: 140 °
  • Displej: LCD
  • Uhlopriečka displeja: 5,08 cm (2")
  • Kompatibilné pamäťové karty: MicroSD (TransFlash)
  • Použiteľná karta s maximálnou kapacitou: 128 GB
  • Vnútorná kapacita pre ukladanie: 256 GB
  • Rozhranie: Mini-USB
  • Štandardy Wi-Fi: Wi-Fi 4 (802.11n)

Wi-Fi 5 (802.11ac)

• Frekvencia Wi-Fi: 5 GHz
  • Typ zdroja: USB
  • Prevádzkové napätie: 5 V

• , zakúpené v isix.cz

• Spickovy obraz (nastavitelne od 4k/30FPS az po FHD/120FPS)
    • rychlejsie 5GHz wifi (konkurencia ma iba 2.4Ghz)
    • oproti vacsine konkurencie umoznuje vypnut vsetky napisy/informacie v obraze
    • podpora 256GB SD kariet
    • objektiv F1.8 - 130° (postacuje)
    • moznost dokupenia zadnej, alebo vnutornej kamery

• Dve kamery
    • Slabší obraz v noci
    • Hrubý kábel na zadnú kameru
  • , zakúpené v isix.cz

• Zatiaľ spokojnosť, ale ešte je zavčasu hodnotiť, uvidím časom
    • Dlhý, predlhý kábel k zadnej kamere, vhodný aj do dodávky, nielen do osobáku
    • Možnosť nastaviť kameru a prehliadať súbory cez wifi.
    • Problém s upevnením zadnej kamery, ak máte fólie na oknách - na fólii nechce držať. Je tu ale možnosť ju provizórne upevniť pomocou držiaku na prísavke. Chcel som ju pôvodne upevniť na rám okna, ten je však na mojom aute príliš drsný, lepiaci pásik na tom nechce držať. Momentálne riešim, ako to tam upevniť, pretože prísavka odpadáva.

Ešte musím otestovať viditeľnosť cez fólie (v noci zatiaľ dobrá), podľa istého zahraničného fóra by malo stačiť zvýšenie jasu kamery.

• pomerne mala
    • wi-fi
    • lahko odnimatelna
    • bluetooth
    • GPS
    • hruby kabel k zadnej kamere
    • pevne uchytenie, bez moznosti nastavenia v horizontalnom smere
    • nema hlasove ovladanie

Kamera je fajn, super je wifi, aj ked rychlost nie je prave oslniva. Uchytenie je pevne nalepenie na sklo a nastavit sa da potom uz len smerom hore, alebo dolu, vlavo ani vpravo uz to potom nejde, takze treba davat pozor pri montazi. Pamatova karta, pokial bezi nahravanie na obe kamery musi byt kvalitna, inak je problem. Konkretne mne sa objavilo praskanie zvuku (Samsung Evo 32 GB UHS-1) na UHS-3 vsetko OK. Nema hlasove ovladanie, ale je moznost bluetooth tlacidla, takze nie je potreba smatrat po tlacidlach na kamere, zvlast ked je umiestnena za zrkadlom a nie je na nu vidiet. BT tlacitko je male a da sa umiestnit kamkolvek. Nahravat do slucky vie v intervaloch 1,2,3,5 a 10 minut, takze vybrat si bude vediet snad kazdy. Jeden 5 minutovy subor vo Full HD ma potom cca 700 MB, tak treba mysliet na dostatocnu kapacitu SD karty. Ma parkovaci rezim, aj moznost timelapse nahravania. Privodny kabel k prednej kamere je dostatocne dlhy, ten k zadnej ma vsak iritoval svojou hrubkou. Mohol by som pisat este vela, ale na nete je vela recenzii a mne sa uz nechce :) .

• , zakúpené v isix.cz

• mám ju už rok a ide bez problémov
    • malá - nie je tak vidieť a nebráni výhľadu
  • , zakúpené v isix.cz

• Dobra uzivatelsky prijemna dual kamera,
    • prislusenstvo (za poplatok) ako polarizacny filter, sd karta, ci napajaci kabel robi instalaciu o nieco jednoduchsiu

nezmyselne nekompletny navod na obsluhu. niektore bezne funkcie si clovek musi najst na internete.

• Neprekáža vo výhľade
    • Po dlhom prieskume trhu som zvolil tento produkt. Okrem super malých rozmerov poskytuje pomerne veľa muziky za danú cenu.
    • Možnosť dokúpiť zaujímavé veci ako polarizačné filtre, kábel na trvalé pripojenie do poistkovej skrine a iné..
    • Zdá sa (podľa aktívnej komunikácie výrobcu na web stránke viofo.com/community), že výrobca reaguje na podnety diskutujúcich a bude sa snažiť pri update firmwareu ich zohľadniť.
    • Pre niekoho so skúsenosťami to môže byť zanedbateľné, ale pre mňa bol priložený manuál veľmi slabý (anglický/český). Strávil som príliš veľa času pozeraním videí na YouTube. Ocenil by som oveľa podrobnejšie popísanie jednotlivých funkcií a nastavenia. Samotnému produktu by to dodalo punc seriózneho výrobku, čím nepochybne je.

Odporúčam

• , zakúpené v isix.cz

• Malá šikovná a funkčná kamerka
  • , zakúpené v isix.cz

• Pre krátku dobu sa výhoda produktu ešte nedá hodnotiť
    • Zatiaľ žiadna

Kameru ako takú nemôžem ešte pre krátku dobu používania objektívne hodnotiť to sa dá až po dlhšej dobe. Prvé dojmy sú však na vysokej úrovni. Kvalita videa je skutočne dobrá i v najnižšom rozlíšení. Nahráva bez straty medzi jednotlivými sekvenciami. Takže v prípade potreby nebude chýbať dôležitá časť videa. Z doterajšej skúsenosti by som určite túto kameru odporúčal..