Gembird DCAM-007

• , zakúpené v sysnet.sk

• v danej cenovej relácii najlepšia kvalita videa
    • HD je ozaj HD - žiadne prepočítavanie zo SD kvality ako pri iných kamerách
    • dizajn
    • široký uhol záberu (ani v rohoch obrazu - pri ideálnom svetle - nie je video rozmazané ako pri konkurencii)
    • cyklické nahrávanie, ale to je už štandard
    • lepka na sklo drží a nepadá (po týždni)
    • dá sa po pripojení k PC použiť aj ako webkamera
    • DRŽIAK, DRŽIAK, DRŽIAK na okno
    • v tme je kamera prakticky zbytočná, značky áut sú čitateľné len v statickej pozícii, resp. keď idete 3 metre za autom
    • návod je len v angličtine, ale riešený cez piktogramy, takže vcelku zrozumiteľný
    • chýba SK, resp. CZ lokalizácia (ale prakticky ani nie je potrebná)
    • myslím, že to nemá parkovací senzor
    • neprišiel som na to, ako pripojiť kameru k PC a dostať sa v nej do menu (buď je pripojená ako USB disk, resp. ako webkamera)
    • dosť by sa šikol nejaký obal, aby sa nepoškrabala pri prenášaní z auta a do auta

To najlepšie, čo môžete do 60 € kúpiť. Skúšal som nepodarky z Aliexpressu, aj značkový výrobok v podobnej kategórii zo slovenských e-shopov, ale všetko zle.
    Táto kamera má najlepšiu kvalitu videa (reálne HD), za vidna čitateľné EČV, blbuvzdorné menu, sympatický dizajn, jediné podstatné negatívum je DRŽIAK na sklo. Prsty by som dolámal degenerátovi, ktorý ho spáchal, hneď pri jemnom zatiahnutí sa mi zlomilo umelohmotné tesnenie, ktoré prilieha ku „kĺbu“, od nasadení kamery sa mi ju nepodarilo oddeliť od držiaku, takže to musím skladať vcelku a čakám, kedy sa to doláme celé.
    Našťastie, vyššie spomínané napodobeniny iných kamier majú identickú vrchnú časť držiaku (s lepkou na sklo), takže mám dve „náhradné“ :)
    Nikde som neobjavil aktualizáciu firmware, ktoré je v kamere ešte z roku 2014, ale zrejme novšie ani nebude. Ale inak veľmi šikovný výrobok pre človeka, ktorý nepotrebuje extrémy v podobe GPS, parkovacieho senzoru a dúfa, že v prípade potreby bude video z kamery po právnej stránke relevantné :)

Video: https://youtu.be/Bgi9uL_nKNk

• , zakúpené v Semilton.sk

• Pekny dizajn, dobra cena
    • Drziak na okno sa mi rozpadol v ruke,hned po rozbaleni.

Kamera moze byt fajn,ale ked sa neda pouzit drziak,cela je na nic.....kameru som vratila a vymenila za inu, pretoze tato na sklade uz nebola. Neviem posudit teda ci bol chybny jeden kus drziaka,prave co som dostala ja, alebo su take biedne vsetky

Rozlíšenie videa
Veľkosť displeja
2 "

• Výrobca: Gembird
  • Trieda produktu: Videokamery
  • Pamäťové média: Micro SecureDigital (microSD)
  • Kapacita vstavanej pamäti: 0 MB
  • Vstavaný blesk: Nie
  • Vstavaná lampa video: Nie
  • Nočný režim: Áno
  • Funkcia fotoaparátu: Áno
  • Spôsob ukladania zvuku: nedostatok dát
  • Vstavaný reproduktor: Nie
  • Zabudovaný mikrofón: Áno
  • Veľkosť uhlopriečky LCD: 2 palcov
  • Dotykový LCD displej: Nie
  • Hľadáčik: Nie
  • 3D Foto / Video: Nie
  • Diaľkové ovládanie pribalené: Nie
  • Vstupné/výstupné konektory: 1 x mini HDMI, 1 x Micro USB 2.0
  • Doplňujúce informácie: Reálne rozlíšenie 1080p bez interpolácie, Podporuje WDR - poskytuje vysoce kvalitní obraz v rychle se měnících podmínkách, Širokouhlý objektív 120° s 4x digitálným zoomom, Automaticky začína nahrávanie kedy auto naštartuje, G-senzor automaticky ukladá a zamyká video záznam v prípade škodovej udalosti, Typ objektívu: Fixfokus, Efektívna ohnisková vzdialenosť: f = 2,9 mm, Napájanie: 5V DC / 800 mA, Dĺžka USB kábla: 75 cm, Dĺžka nabíjacieho kábla: 350 cm
  • Šírka: 55 mm

• v danej cenovej relácii najlepšia kvalita videa
    • HD je ozaj HD - žiadne prepočítavanie zo SD kvality ako pri iných kamerách
    • dizajn
    • cyklické nahrávanie, ale to je už štandard
    • lepka na sklo drží a nepadá (po týždni)
    • dá sa po pripojení k PC použiť aj ako webkamera
    • DRŽIAK, DRŽIAK, DRŽIAK na okno
    • chýba SK, resp. CZ lokalizácia (ale prakticky ani nie je potrebná)
    • myslím, že to nemá parkovací senzor

Video: https://youtu.be/Bgi9uL_nKNk

• , zakúpené v Semilton.sk

• Pekny dizajn, dobra cena
    • Drziak na okno sa mi rozpadol v ruke,hned po rozbaleni.